معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان بیان کرد
ضرورت توجه به ارتقای کیفیت در آموزش‌های مهارتی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان ارتقای کیفیت در آموزش‌های مهارتی را امری مهم خواند و خواستار توجه به این مهم شد.

خبرگزاری فارس: ضرورت توجه به ارتقای کیفیت در آموزش‌های مهارتی

مصطفی خزاعی در حاشیه گردهمایی هنرآموزان شاخه کار و دانش استان همدان در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: این گردهمایی با حضور 420 معلم کار و دانش و فنی و حرفه‌ای استان به مدت یک روز در دانشکده زینب کبری (س) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره برای دبیران به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا به عنوان اتاق فکری از تجربیات و نظرات آنها استفاده کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان با بیان اینکه محوریت این گردهمایی مشخص شده، عنوان کرد: نقد و بررسی استاندارهای آموزشی شاخه کار و دانش، بررسی بودجه و بارم‌بندی دروس مهارتی جمع‌آوری نظرات و پیشنهادات هنرآموزان در مورد کتب درسی از موضوعات اساسی مورد بحث است.

وی گفت: تولید محتوا و ارسال مقالات علمی و تخصصی دانش‌آموزان کار و دانش از اهداف آموزش و پرورش است که نیاز به همکاری دبیران این مقطع دارد.

خزاعی در ادامه سخنانش مدرسان هر سرگروه درسی را دبیر تخصصی هر رشته در این گردهمایی خواند.

وی با بیان اینکه یک آموزگار نمونه هر سال روش تدریس خود را عوض می‌کند، خاطرنشان کرد: معلمین نمونه بر اساس شرایط درس و دانش‌آموز به ابداع روش می‌پردازند و گاهی با خلاقیت خود روش‌های جدید را ابداع می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان ارتقای کیفیت در آموزش‌های مهارتی را امری مهم خواند و گفت: اگر این ارتقا برای دانش‌آموزان نباشد نمی‌توانند جذب بازار کار شوند.